Reklam
DOLAR: 5.90 TL
EURO: 6.65 TL

KOLEJ KARATARAKLI HİZMETE GİRDİ

9 ay önce
246 kez görüntülendi

İzmir’in ve Türkiye’nin eğitim açığı zincirini büyük ölçüde kapatacak önemli bir halka, “Kolej Karataraklı Anadolu ve Fen Lisesi”, düzenlenen törenle hizmete girdi.
Öğrencileri ile birlikte düzenlediği eğlenceli bir parti ile 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılına merhaba diyen Kolej Karataraklı Anadolu ve Fen Lisesi, farklı eğitim anlayışı ile dikkat çekiyor. Öğrenci odaklı bir eğitimin yanında olacaklarını belirten, Kolej Karataraklı Anadolu ve Fen Lisesi Kurucusu Ertan Karataraklı bu düşüncelerini okul ve eğitim yılı açılışlarına da yansıttıklarını belirtti. Karataraklı şöyle devam etti.

“Biz okulumuzun ve eğitim öğretim yılımızın açılışına eğitimdeki felsefemizi de yansıttık. Hiçbir şekilde milli eğitimden, resmi kademelerden yöneticileri açılışımıza davet etmedik. Çünkü biz tamamen öğrenci odaklı bir eğitim kurumuyuz. Bu yüzden böylesine önemli bir günde öğrencilerimizin istedikleri gibi eğlenmesini istedik. Çokta güzel oldu. Öğrencilerimiz yaşlarının üzerinde bir olgunlukla son derece güzel eğlendiler. Hep birlikte şarkılar söyledik, danslar ettik. İşte bizim felsefemiz bu. Okulumuzda her zaman öğrencilerimiz ön planda olacak” dedi.

“Okulumuzda öğrencilerimiz için sadece ders görecekleri sınıflar yok, öğrencilerimiz burada tatil günlerinde de gelip yararlanabilecekleri kafeterya ve spor salonuna da sahipler” diyen Ertan Karataraklı, gelecek ile ilgili planlarından bahsederken de, “Biz büyümüş olmak için büyümeyeceğiz. Büyümüş olmak için öğrenci sayımızı artırmayacağız. Her öğretim yılında aynı öğrenci sayımızla eğitim vereceğiz. Büyümüş olmak için şubeler açmayacağız. Biz her zaman eğitimdeki kalitemizi büyüteceğiz. Ayrıca okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizi üniversite hayatlarında da takip ederek, yanlışımız olursa düzelteceğiz, doğrularımızın kalitesini de yükseltmeye çalışacağız. Çünkü sloganımızda da belirttiğimiz gibi biz ‘Sadece Okul’uz” dedi.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık